Modellik Ajanslarına Seçilmek İçin Beş Özel Öneri

 

Modellik ajansları ile cast ajansları arasındaki en büyük fark cast ajanslara başvuru sağlayan kişilerin yaş, fiziksel özellik, iş durumu gibi özelliklere bakılmaksızın başvuruları değerlendirilmekte iken modellik ajansları taraflarına yapılacak olan başvuruları değerlendirmeye alırken bazı kıstas istemekte olup bu kıstaslara uygunluk sağlanıp sağlanmadığına bakılarak taraflarına yapılan başvuruları değerlendirmektedirler. Modellik ajansları kendi içlerinde kadın modellik ajansları, erkek modellik ajansları çocuk modellik ajansları olarak ayrılmakta olup her modellik ajansının kendine ait kıstasları mevcuttur. Modellik ajanslarının kendi içlerinde ayrım yaşamalarının sebebi ise daha kaliteli bir hizmet olanağı sunmak olup, gelecek olan projeler için aranılan özeliklere sahip modelleri yetiştirmek ve projeler için aranılan özelliklere sahip model adayını sağlayabilmektir.

Kadın modellik ajansları model adaylarını seçerken on dört ila yirmi dört yaş arasında olan, vücut yapısı olarak orantılı vücut ölçülerine sahip, fotojenik yüz hatları olan kişileri tercih etmektedirler. Kadın modellik ajansı için başvuru sağlamak isteyen kişiler öncelikle sağlıklı bir görünüme sahip olup olmadıklarına bakmaları gerekmektedir. Bunun dışında vücutlarında belirgin olarak yara, yanık, leke gibi izlerin olmaması da oldukça önemlidir. Model olmak isteyen bireylerin göze çok fazla çarpıcı dövmelerinin olmaması da tercih sebepleri için oldukça önem arz etmektedir. Bunun dışında model olmak için doldurulacak olan başvuru formuna güncel fotoğraf koymaları da kişiler için oldukça önemlidir.

 

Erkek modellik ajansları ise model adaylarını tercih ederken genellikle uzun boylu olup olmamasına, kilo ve boy oranlarının olmasına bunun yanı sıra atletik vücut hatlarına sahip olmaları ve on altı ila yirmi altı yaş aralığında olmaları oldukça önemlidir. Erkek modellik ajansları için başvuru formu doldurmak isteyen erkek bireyler öncelikli olarak bu özelliklere uygunluk sağlayıp sağlayamadıklarına bakmalı daha sonrasında başvuru gerçekleştirmelilerdir. Model olmak isteyen kişiler sigara alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı aynı zamanda beslenme düzenleri ile düzenli spor yapmaları ve kendilerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Model olmak isteyen kişiler kendilerine en çok yakışan pozu ayna karşısında deneyerek elde etme imkanına sahiplerdir.

Kaynak: http://www.eniyioyunculukajanslari.com/manken-ajanslarinda-verilen-kisisel-imaj-egitimleri/